Türkiye’de Bir İlk!

Hizmet Sektöründe QR Kod

Menü detaylarının görünmesini sağlayan QR kod, tüm restoranların işini kolaylaştırdı. Biz de Straze olarak, bu kolaylığı tüm sektörlere sunuyoruz. Bizimle işinizi dijitalleştirin ve geliştirin!

QR Kod Nedir?

QR Kod, barkodun daha üst bir varyasyonudur. Genellikle siyah ve beyaz piksellerden oluşur. İlk olarak Toyota tedarikçisi Denso’nun alt kuruluşu olan Denso Wave tarafından geliştirilmiştir. Otomobil üretimi için lojistik işlemlerini hızlandırmak için bileşenleri işaretlemekte kullanılmıştır. Artık QR Kodlar, akıllı telefonların kullanımının artması sebebiyle mobil pazarlamanın bir parçası haline gelmiştir. “QR” kısaltması “Quick Response” (Hızlı Yanıt) anlamına gelir ve kodun içinde gizlenen bilgiye anında erişimi sağlar. 

Hizmet Sektörü İçin QR Kod

Bir işletmeniz varsa QR Kod oluşturalım ve siz fiyat bilgisi, işletmenizin açıklaması için kendinizi hiç yormayın. İşletmenizle ilgili herhangi bir değişiklik veya kampanya yaptığınızda yeni bir broşüre, web sitesine ya da anketörlere ihtiyacınız yok. Günden güne dijitalleşen dünyada, siz de yerinizi alın.

Firmanızın masalarına, giriş kapılarına ya da web sitenize yerleştireceğimiz QR Kod ile sizi ziyaret eden herkes kodu okutarak fiyat bilgisini ve detaylarını görebilsin.

Örneğin, spor salonları için çok kullanışlı bir uygulama olan QR kod ile kampanyalarınızı, 3 – 6 – 12 aylık fiyat listenizi ya da bir SPA salonunuz varsa tüm hizmetlerinizi ve bilgisini müşterilerinize kolaylıkla sunabilirsiniz.